22 sierpnia 2016

AKTUALNOŚCI

Wszystkie informacje o najważniejszych działaniach stowarzyszenia „Chcemy Wiedzieć!”

RUSZYLIŚMY Z KAMPANIĄ SPOŁECZNĄ „WSZYSTKO O LINII 2×400 KV KOZIENICE – OŁTARZEW”
400kv

Celem kampanii jest rzetelne informowanie społeczeństw lokalnych w woj. mazowieckim o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą budowa linii elektroenergetycznej 2×400 kV Kozienice-Ołtarzew.

Członkowie Stowarzyszenia postulują powrót do koncepcji realizacji inwestycji zgodnej z prawem – z Planem zagospodarowania przestrzennego woj. mazowieckiego.

Głównymi narzędziami realizacji kampanii jest intensywna współpraca z mediami, a także bezpośrednie spotkania z decydentami.

STOWARZYSZENIE „CHCEMY WIEDZIEĆ!” NA OBCHODACH ROCZNICY POWSTANIA NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”

Grafika-Solidarność

1 września br. stowarzyszenie „Chcemy Wiedzieć!” otrzymało z rąk Pana Bogdana Zielińskiego, Przewodniczącego Rady Oddziału NSZZ „Solidarność” w Żyrardowie, zaproszenie na obchody 36-lecia powstania Związku.

W ramach  jubileuszu odbędzie się w Żyrardowie kolejny – IV Bieg Sierpniowy, który co roku skupia setki pasjonatów biegania, a także uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i „Solidarności”.

„Chcemy Wiedzieć!” zadeklarowało udział w obchodach, jak również pełne wsparcie promocyjne wydarzenia.

„CHCEMY WIEDZIEĆ!” WESPRZE GMINY Z WIELKOPOLSKI W WALCE O POWRÓT DO KONCEPCJI BUDOWY LINII 2X400kV ZGODNEJ Z PRAWEM I OCZEKIWANIAMI SPOŁECZEŃSTWA
photo-01

Stowarzyszenie  uruchomiło nową kampanię społeczną „Wszystko o linii 2x400kV Piła Krzewina – Plewiska.

Celem kampanii jest powrót do wariantu „I” realizowanej inwestycji, który od kilku dekad funkcjonuje we wszystkich dokumentach planistycznych gmin i zakłada wykorzystanie istniejącej już linii 220kV – bezspornej oraz akceptowanej przez mieszkańców wielkopolskich gmin.

W ramach wspólnych działań komunikacyjnych realizowanych ze Stowarzyszeniem „Apertus”, „Chcemy Wiedzieć” będzie odpowiedzialne za dotarcie z rzetelnymi informacjami nt. inwestycji do władz lokalnych, centralnych, przedstawicieli mediów ogólnopolskich, a przede wszystkim do zagrożonych społeczności.

„CHCEMY WIEDZIEĆ!” SKUPI SIĘ NA ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W ŻYRARDOWIE.
Przechwytywanie

Stowarzyszenie „Chcemy Wiedzieć!” dostrzegając wiele istotnych barier w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Żyrardowie, postanowiło o zdecydowanym zwiększeniu zaangażowania w lokalne sprawy, traktując je jako priorytet.

Wzmożone działania organizacji będą wymierzone przeciwko patologiom życia publicznego, których ofiarami są przede wszystkim zwykli ludzie. „Chcemy Wiedzieć!” dokona szczegółowego przeglądu każdego aspektu funkcjonowania miasta, a także gminy i napiętnuje wszystkich odpowiedzialnych za demoralizowanie tkanki publicznej oraz marnotrawienie kapitału społecznego

„CHCEMY WIEDZIEĆ!” UJAWNIA KOSZTY II BALU CHARYTATYWNEGO PREZYDENTA MIASTA ŻYRARDOWA

Balem Charytatywnym tylko z nazwy okazała się impreza karnawałowo – promocyjna zorganizowana przez Centrum Kultury w Żyrardowie. Zgodnie z ustaleniami i pozyskanymi przez „Chcemy Wiedzieć!” dokumentami, ujawniono, że pod pozorami działalności dobroczynnej, władze miasta i jednostki miejskie przekazały m.in na alkohol, jedzenie, pokazy gotowania, a także koncerty gwiazd, blisko 80.000 PLN pozyskanych ze sprzedaży biletów, pokrywając tym samym część kosztów organizacji sięgających 107.000 PLN. Reszta kwoty została pokryta z kieszeni podatników. Na konto fundacji „Z miłości do dziecka”, mającej być beneficjentem imprezy, przelano 0 PLN z zarobionych pieniędzy. Jedynie kwota 28.550 PLN z licytacji przedmiotów przekazanych przez darczyńców na rzecz potrzebujących dzieci, powędrowała do Fundacji. Stowarzyszenie ocenia II Bal Charytatywny Prezydenta Miasta Żyrardowa jako działania autopromocyjne wąskiej grupy osób z wykorzystaniem publicznych pieniędzy, wypaczające pojęcie charytatywności.

Polub nas na Facebooku